Dla domu

You Are Here: Home / Dla domu

Instalacje fotowoltaiczne dla budynków jednorodzinnych

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, chronić środowisko i zapewnić energię dla Twojego domu, jesteśmy ekspertami w instalacji dachowych paneli słonecznych w Polsce, począwszy od małych i średnich instalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych.

Nasze podejście do elektrowni fotowoltaicznych oferuje wiodącą w branży doradztwo i rozwiązań z finansowania instalacji paneli słonecznych. Zajmujemy się projektowaniem systemu , doborem oraz montażem Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Nasze usługi nie kończą się po instalacji; oferujemy kompleksowe działania i serwisu do monitorowania paneli słonecznych (w czasie rzeczywistym) oraz reagowanie na wszelkie usterki w całym okresie eksploatacji systemu.

Bazujemy na produktach czołowych producentów w Europie oferując tym samym bezpieczną oraz spokojną realizację każdego projektu.

Jak działa system PV

Instalacje fotowoltaiczne dzielimy na dwa podstawowe typy. Pierwszy tzw. off-grid, gdzie system nie jest połączony z siecią zewnętrzną i sam gromadzi energię w akumulatorach oraz on-grid, gdzie nadwyżka/niedobór energii są bilansowane poprzez połączenie z zewnętrzną siecią elektryczną.

Systemy fotowoltaiczne ON-GRID (podłączone do sieci). Jest to najczęściej spotykany system z racji prostoty wykonania. W jego skład wchodzą panele fotowoltaiczne oraz licznik energii.

Wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne energia, w pierwszej kolejności jest wykorzystywana przez użytkowników systemu i oddawane są tylko nadwyżki do sieci miejscowego Zakładu Energetycznego. Kiedy produkcja energii jest zbyt mała system automatycznie dobiera brakującą ilość z sieci elektroenergetycznej.

System zawiera:

 • panele PV umieszczone na dachu, które przetwarzają światło słoneczne w prąd elektryczny bez emisji hałasu czy szkodliwych substancji,

 • inwertery, które zmieniają prąd stały, wytworzony przez panele, na prąd zmienny,

 • dwudrożny licznik energii, który pozwala rozróżnić, czy odbierany prąd pochodzi z instalacji PV czy z sieci elektroenergetycznej.

14
ZWROTU

System domowej energii słonecznej może zaoferować zwrot do 14% oszczędności poprzez rachunki za energię elektryczną w skali roku.

Nasze podejście do Twojej elektrowni słonecznej – w tym projektowanie, zarządzanie i montaż – pozwala na korzystanie z wiodącym w branży doradztwa i doświadczenia instalatora. Jesteśmy tutaj, aby zapewnić, że inwestycja jest traktowana z szacunkiem, na jaki zasługuje, aby dać Tobie indywidualne rozwiązania, które dają najlepsze zyski.

Ilość wygenerowanej energii zależy od wielu czynników

Podobnie jak we wszystkich instalacjach, ilość energii elektrycznej jaki system wygeneruje zależy od wielu czynników, w tym lokalizacji, nachylenia dachu, orientacji na dachu, a także ile i kiedy używasz energii elektrycznej w domu. Dobrze zaprojektowana i zamontowana instalacja fotowoltaiczna w warunkach polskich powinna wyprodukować z 1 kW mocy paneli nawet 1000 kWh energii w skali roku.

Nadmiar energii będzie wprowadzony do sieci krajowej

Aby w pełni wykorzystać całą darmową energię elektryczną, to najlepiej używać urządzeń takich jak zmywarka i pralka w ciągu dnia. Słoneczne systemy fotowoltaiczne nie mogą jeszcze przechowywać energii elektrycznej, więc jeśli produkują więcej niż można użyć w ciągu dnia, nadmiar będzie wprowadzany do sieci krajowej.

Konkurencyjne ceny

Istnieje wiele czynników, które wpływają na cenę systemu fotowoltaicznego dla budynku jednorodzinnego, skontaktuj się z nami już dziś za konkurencyjną wycenę swojego domu i dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić każdego roku z baterii słonecznych.

Jak będę rozliczany z Zakładem Energetycznym po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej zgodnie z Polskim prawem ?

 

Z dniem 11 września 2013 rok zostaje uchwalony Mały Trójpak Energetyczny potocznie nazwany Małą Ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii.

 

Ustawa reguluje kwestię instalacji fotowoltaicznych do mocy 40 kW.

 

Brak wymogu uzyskania pozwolenia na budowę – oznacza to że, na montaż instalacji PV nie potrzebujesz zgody jeśli moc Twojej instalacji nie przekroczy wspomniane 40 kW

Możliwość montażu instalacji mniejszej od mocy przyłączeniowej – każdy budynek ma swoją moc przyłączeniowa i zabezpieczenia. Do tej mocy również możemy zamontować instalację fotowoltaiczną bez uzgodnień z miejscowym Zakładem Energetycznym. Jeśli moc instalacji PV miała by być wyższa musimy już złożyć wniosek o zwiększenie mocy przyłączeniowej. Sprawdź wartość swojej mocy umownej najlepiej w umowie w Zakładem Energetycznym.

Koszty przyłączenia instalacji PV po stronie Zakładu Energetycznego – po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu musimy ją zgłosić ( nasza firma robi to bezpłatnie ) Po odnotowaniu zgłoszenia miejscowy Zakład Energetyczny w ciągu 30 dni bezpłatnie wymieni licznik energii na dwukierunkowy , który ma możliwość zliczania energii wysłanej i pobranej.

Brak konieczności uzyskiwania koncesji – aby cieszyć się oszczędnościami z instalacji fotowoltaicznej nie potrzebujesz koncesji oraz nie musisz prowadzić działalności gospodarczej.

 

Od 1 lipca 2016r. funkcjonuje w Polsce nowe zasady produkcji energii elektrycznej przez osoby fizyczne, rolników, samorządy, związki wyznaniowe. Zasady te reguluję już Duża Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii. System wsparcie został nazwany UPUSTAMI i jest przewidziany na 15 lat.

 

System Opustów polega na :

– bezgotówkowym rozliczeniu z zakładem energetycznym energii zużytej w budynku i wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej

– jeśli system już będzie zamontowany to  przez pierwszy rok produkuje  energię elektryczną która w części jest zużywana na bieżąco przez urządzenia w budynku. Pojawiające się nadwyżki są oddawane do sieci i zliczane przez licznik energii.

– po rocznym użytkowaniu instalacji fotowoltaicznej uzyskujesz prawo do odbioru 80% energii wprowadzonej do sieci. Bilansujesz energię razem z kosztami przesyłowymi i dystrybucyjnymi. Odbierając energię w kolejnym roku pracująca instalacja produkuje energię na rok kolejny. Gwarantujesz cenę kWh na 15 lat na poziomie 0,20 gr za 1 kWh.

 

Jak EVOenergia może Tobie pomóc w tym celu?

 • null

  Pracuj z nami, aby zaprojektować i dobrać indywidualne rozwiązania w dziedzinie technologii energetycznych (takich jak panele słoneczne), które sprawią wymierny i istotny wkład w Twojej firmie. Oferujemy doradztwo , projekt oraz kompleksowe wykonanie instalacji fotowoltaicznych.

 • null

  Upewniamy się, że jest to dobrym rozwiązaniem pod kątem danego Inwestora i spełnieni jego oczekiwania.

 • null

  Dajemy środki, aby móc zamontować instalację takie jak: leasing, preferencyjne kredytowanie.

 • null

  Dajemy środki, aby móc zamontować instalację takie jak: leasing, preferencyjne kredytowanie.

Wykonanie: Esoft